LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI " Papieromaniacy" "Piórkiem i węglem" SuperKoderzy SPORT KLUBY-zajęcia relaksacyjno- taneczne SPORT KLUBY- zajęcia z piłki nożnej

Klocki LEGO znów w roli głównej / styczeń 2024

22 i 29 I 2024 r. w ramach programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie z klasy VIII podczas Zajęć kreatywnych z języka polskiego pracowali, używając klocków LEGO Education SPIKE Essential.

Tworzona przez nich instalacja plastyczna pozwoliła w precyzyjnym zaplanowaniu budowli, łączeniu elementów, dbaniu o to, aby każdy element miał swoje miejsce. Uczniowie podczas zajęć wykazali się pomysłowością, kreatywnością i dużym zaangażowaniem, jak również pewnością siebie. Potrafili pracować zespołowo.

Klocki LEGO to doskonałe połączenie edukacji i świetnej zabawy.

=============================================================================================

Klocki LEGO lubią wszyscy! / styczeń 2023

Uczniowie klasy VIII b  rozpoczęli  swoją przygodę z klockami LEGO na lekcjach języka polskiego. Lekcja z wykorzystaniem klocków LEGO była możliwa dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, w którym nasza szkoła uczestniczy. Było mnóstwo radości, emocji i dokładnego czytania instrukcji pod czujnym okiem p. Katarzyny Stankiewicz. Uczniowie  zostali podzieleni na dwie grupy i mieli do wykonania trudne zadanie. Niby to była zabawa, przyjemność, bo klocki,  a z drugiej strony poważne podejście do tematu, który był realizowany. W tym dniu temat lekcji brzmiał: Czy można pogodzić klocki Lego z zasiekami obozu koncentracyjnego?

Klocki Lego są bardzo kreatywne i stwarzają wiele możliwości. Można z nich wznosić najróżniejsze konstrukcje, budowle. Są bardzo kolorowe, kojarzą nam się z zabawą i rozrywką. I tak właśnie do tematu podeszli nasi uczniowie. Poważnie, ale z kreatywnym zacięciem i precyzją w zaplanowaniu budowli, łączeniu różnych elementów. Zadbali o to, aby każdy element miał swoje miejsce, byli świadomi, że  usunięcie któregoś zaburzy całą strukturę.

Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których nauka została połączona z zabawą, gdyż zestawy LEGO   zostały zaprojektowane tak, aby rozwijać kreatywność uczniów.

Poniżej przedstawiamy efekty pracy.