Wydarzenia i uroczystości szkolne

Międzynarodowy Dzień Ziemi.

22 kwietnia po raz 54 ochodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Tegoroczne hasło: „ PLANETA VERSUS PLASTIK ” ma zwrócić uwagę ludzi na szkodliwość tego tworzywa sztucznego, którego obecnie produkuje się 450 mln ton rocznie.

Społeczność naszej szkoły obejrzała film edukacyjny ukazujący, jak niebezpieczne dla zwierząt są odpady plastikowe wrzucane do mórz i oceanów.

Uczennice i uczniowie klasy IV i VII przypomnieli, jak długo rozkładają się plastikowe odpady. Przedstawili również kilka prostych zasad, jak należy postępować, aby ograniczać zużycie tego tworzywa.

W dalszej części programu pokazano prezentację składającą się ze zdjęć wykonanych przez naszych uczniów. Zdjęcia ukazywały jak zmienia się wygląd drzewa w poszczególnych porach roku. Pozytywne jest to, że dzieci i młodzież dostrzegają piękno otaczającej przyrody.

Miejmy nadzieję, że takie spotkania będą wyrabiały u naszych uczniów postawę szacunku wobec przyrody.