Spotkania z teatrem uczniów klas I-III / 15.03.2024

Spotkania z teatrem uczniów klas I – III ciąg dalszy…

15 marca uczniowie klas I – III wyruszyli  do Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie na kolejne spotkanie z teatrem. Oglądali  nieco inną niż oryginalna  adaptację znanej wszystkim  bajki o Kopciuszku. Śmieszne dialogi,  piosenki zachęcające do wspólnego śpiewania, pytania kierowane do publiczności i aktywizujące widzów oraz efekty świetlne wywoływały uśmiech na twarzach oglądających. Przesłanie bajki mówiące o tym, że jeżeli masz dobre serce dla innych, to i ty kiedyś dobrem zostaniesz obdarzony było bardzo wartościowe i  kształcące.

Po spektaklu uczniowie udali się do pobliskiej pizzerii na wspólny poczęstunek. Następnie odbyli spacer ulicami Kłodawy, oglądając miejską zabudowę rynku, czyli centralnej części miasteczka. Po powrocie do Chodowa wszyscy udali się jeszcze na  wiosenny spacer do parku w celu szukania zwiastunów  zbliżającej się  wiosny.

W ten sposób uczniowie klas I – III  uczcili wspólnie szkolne obchody tegorocznego Dnia Kobiet, w których towarzyszyli im nauczyciele: E. Wasiak,  H. Szczesiak, E. Jaranowska i O. Krzemińska. Przed odejściem do domów na wszystkich czekała jeszcze w szkole  miła, słodka  niespodzianka.