ZUMBA i zajęcia kreatywne muzyczno- taneczne kl. I Zajęcia koła teatralnego "Elfik" Zajęcia koła tanecznego " Iskra" Szkolny Ośrodek Kariery Gimnazjum- zajęcia koła teatralnego Projekt unijny "Równy start w przyszłość" Zajecia terapii pedagogicznej Zajęcia na basenie Zajęcia sportowo-rekreacyjne: bilard Zajęcia wyrównujące z matematyki Zajęcia koła plastycznego Gimnazjum-zajęcia sportowo- rekreacyjne:bilard Gimnazjum- zajęcia koła przyrodniczo -ekologicznego Gimnazjum- zajęcia koła języka niemieckiego Gimnazjum-zajęcia gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej Gimnazjum- Doradztwo Edukacyjno- Zawodowe, Szkolny Ośrodek Kariery

Zajecia terapii pedagogicznej

W naszej szkole w ramach projektu unijnego „Równy start w przyszłość” prowadzone są dla uczniów młodszych klas zajęcia z terapii pedagogicznej. Zajęcia te skierowane są przede wszystkim do uczniów z trudnościami w nauce, które związane są z:

*     opóźnieniami i zaburzeniami percepcji wzrokowej, słuchowej

*     zaburzeniami  manualno-graficznymi

*     zaburzeniami procesu lateralizacji

*     deficytami pamięci

*     opóźnieniami i zaburzeniami mowy

*     zaburzeniami procesów  emocjonalno – motywacyjnych

Wymienione zaburzenia wpływają niekorzystnie na proces zdobywania umiejętności szkolnych jak i społecznych. Dzieci nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z narastającymi problemami, co w efekcie staje się przyczyną dodatkowych zaburzeń - emocji i zachowania. Prowadzona terapia pedagogiczna na celu wspieranie uczniów z trudnościami w nauce, danie im możliwości odreagowania napięć, aktywizowanie dzieci zahamowanych, uczenie radzenia sobie w sytuacjach trudnych, dostosowywania się do zasad, ogólno przyjętych norm.

Podczas zajęć , które odbywają się w  dwóch grupach 8 osobowych stosowane są  metody wspierające, stymulujące, aktywizujące i usprawniające ucznia:

metody polisensoryczne,

działań praktycznych,