ZUMBA i zajęcia kreatywne muzyczno- taneczne kl. I Zajęcia koła teatralnego "Elfik" Zajęcia koła tanecznego " Iskra" Szkolny Ośrodek Kariery Gimnazjum- zajęcia koła teatralnego Projekt unijny "Równy start w przyszłość" Zajecia terapii pedagogicznej Zajęcia na basenie Zajęcia sportowo-rekreacyjne: bilard Zajęcia wyrównujące z matematyki Zajęcia koła plastycznego Gimnazjum-zajęcia sportowo- rekreacyjne:bilard Gimnazjum- zajęcia koła przyrodniczo -ekologicznego Gimnazjum- zajęcia koła języka niemieckiego Gimnazjum-zajęcia gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej Gimnazjum- Doradztwo Edukacyjno- Zawodowe, Szkolny Ośrodek Kariery

Projekt unijny "Równy start w przyszłość"

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2”Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup  o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” Gmina Chodów realizuje projekt pn.

”Równy start w przyszłość”

Nr umowy POKL.09.01.02-3062/12-00

współfinansowany przez Unię Europejską

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Celem projektu jest stworzenie warunków  wyrównywania szans edukacyjnych oraz zwiększenie jakości oferty edukacyjnej Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chodowie ukierunkowane na rozwój  dla 220  uczniów/dziewcząt i Chłopców/ Gimnazjum i SP w Chodowie w czasie do 30.06.2015r. poprzez objęcie  ich kompleksowymi działaniami w ramach projektu w następujących dziedzinach wiedzy:

Szkoła Podstawowa w Chodowie

Ø  Zajęcia wyrównujące szanse  edukacyjne:

o   Terapia pedagogiczna  w  2 grupach po 8 osób w wymiarze 3 h/tyg

o   Zajęcia wyrównujące z matematyki  w 2 grupach po 8 osób  w wymiarze 2h/tyg.

Ø  Koło informatyczne 1 grupa  8 osobowa w wymiarze 2h/tyg

Ø  Zajęcia artystyczne

o   Koło plastyczne   w 2 grupach po 8 osób w wymiarze 2h/tyg.

-   W tym wyjazd  do Domu Kultury w Koninie

o   Koło teatralne 3 grupy po 8 osób w wymiarze 2h/tyg.

-  W tym wyjazd  do teatru

o   Koło taneczne  2 grupy po 12 osób w wymiarze 2h/tyg.

Ø  Zajęcia  sportowo – rekreacyjne  3 edycje w wymiarze  384 h,w tym

Siatkówka 1 grupa 12 osobowa w wymiarze 2h/tyg;

-   Bilard 1 grupa 10 osobowa w wymiarze 2h/tyg.

-   Pływanie nuka i doskonalenie 3 grupy po 8 osób w wymiarze 2h/miesięcznie

Gimnazjum w Chodowie

Ø  Zajęcia wyrównujące szanse  edukacyjne

o   Gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna 1 grupa  8 osobowa w wymiarze 2h/tyg. plus 2 wyjazdy na basen na semestr

Ø  Zajęcia wyrównujące z matematyki z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych ICT:
3 grupy po 8 osób w wymiarze  2h/tyg.

Ø  Koło z języka niemieckiego 1 grupa 8 osobowa  w wymiarze 2h/tyg.

Ø  Koło przyrodniczo – ekologiczne z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych ICT 1 grupa  8 osobowa w wymiarze 2h/tyg. oraz 3h zajęć w terenie oraz

-  Wycieczka rowerowa na wysypisko śmieci

-  Wyjazd do szkółki leśnej w Kejszach’

-  Wycieczka i zjazd do kopalni soli w Kłodawie

-  Wyjazd do palmiarni i ZOO w Poznaniu

-  Wyjazd do Ośrodka  Kultury Leśnej  w Głuchowie

-  Wyjazd do parku Dendrologicznego w Kórniku

-  Wyjazd do Elektrociepłowni w Koninie

Ø  Koło informatyczne z wykorzystaniem nowy pomocy dydaktycznych ICT: 1 grupa 8 osobowa w wymiarze 2h/tyg.

Ø  Zajęcia artystyczne:

o   Koło plastyczne 2 grupy  po 8 osób w wymiarze 2h/tyg.

-  W tym wyjazd do Domu Kultury w Koninie

o   Koło teatralne 2 grupy po 8 osób w wymiarze 2h/tyg.

Ø  Zajęcie sportowo- rekreacyjne – bilard:1 grupa  14 osobowa  w wymiarze 2 h/tyg

Ø  Szkolny Ośrodek Karier i doradztwo  edukacyjno – zawodowe

o   Zajęcia Szkolnego Ośrodka Karier 1 grupa w wymiarze 1h/tyg.;16h/w 1 edycji + konsultacje indywidualne;

o   Zajęcia doradztwa edukacyjno-zawodowego 1 grupa 8 osobowa w wymiarze 1h/tyg.;16h/1 edycji

-  W tym wyjazd do zakładów pracy

Projekt  realizowany będzie  na terenie szkoły podstawowej w Chodowie i Gimnazjum w Chodowie i skierowany do uczniów/dziewcząt i chłopców/ tych szkół.

Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie odbywa się poprzez wypełnienie dokumentacji rekrutacyjnej zgodnie z Regulaminem  rekrutacji i uczestnictwa Beneficjentów ostatecznych w projekcie pn.”Równy start w przyszłość”.Wypełnione dokumenty należy złożyć :

1 .dla Gimnazjum w siedzibie Biura Projektu- sekretariat Gimnazjum

2.dla szkoły podstawowej w sekretariacie szkoły

Dla każdego  rodzaju zajęć składa się odrębną dokumentację.

Termin składania  dokumentów upływa 25 października 2012r. do godziny 1400.

Dokumentacja jest dostępna na stronie www.gmina.neostrada.pl/chodow oraz w sekretariatach szkół.

Informacje na temat projektu można również uzyskać  w Biurze Projektu/Gimnazjum w Chodowie/.