Godziny pracy biblioteki szkolnej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Zakładka do książki Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek Zakochaj się w książce

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci – to jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, choćby poprzez wspólny bajkowy seans z własnymi dziećmi.

W naszej szkole, 13 listopada, w ramach tego dnia uczniowie obejrzeli film pt. „Czerwony Kapturek", który został nakręcony z udziałem uczniów klasy I, III oraz przedszkolaków. Film został wyreżyserowany i zmontowany przez panią Paulinę Środowską i Agnieszkę Ratajczak.

"Czerwony Kapturek" w wykonaniu uczniów SP w Chodowie