LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI " Papieromaniacy" "Piórkiem i węglem" SuperKoderzy SPORT KLUBY-zajęcia relaksacyjno- taneczne SPORT KLUBY- zajęcia z piłki nożnej

SPORT KLUBY-zajęcia relaksacyjno- taneczne

ZAJĘCIA RELAKSACYJNO – TANECZNE

Prowadząca zajęcia: Hanna Szczesiak

Zajęcia SPORT KLUBÓW są prowadzone w ramach realizacji kolejnych edycji Programu organizowanego przez Skarb Państwa – Ministerstwo Edukacji i Nauki, polegającego na poprawie i monitoringu stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży, walce ze skutkami hipokinezji, wdrożeniu regularnej, wewnętrznej potrzeby uczestniczenia w zajęciach ruchowych oraz budowaniu świadomości z korzyści, jakie dają człowiekowi zajęcia aktywności ruchowej.

Głównym celem zajęć relaksacyjno - tanecznych w ramach Sport Klubów jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

Ponadto:

·      organizowanie dodatkowych ćwiczeń ruchowych, rozwijających sprawność fizyczną i umiejętności taneczne uczniów,

·      poznawanie wybranych tańców integracyjnych, towarzyskich oraz współczesnych,

·      rozwijanie wrażliwości artystycznej i wyobraźni twórczej uczniów,

·      wyrabianie harmonijnego współżycia w grupie.

·      wdrażanie do zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu.

ROK 2022

W ramach realizacji II edycji programu SPORT KLUBÓW organizowanego przez MEiN pod nazwą „Aktywny powrót do szkoły”, zajęcia relaksacyjno- taneczne odbywały się od początku września do końca listopada 2022 roku w formie koła tanecznego dwa razy w tygodniu po 1 godzinie z grupą 15 uczniów z klas II-IV (9 dziewcząt i 6 chłopców).

W danym okresie, obok nauki tańców integracyjnych, aerobicu, zabaw i ćwiczeń relaksacyjnych, opracowany został układ taneczno-gimnastyczny do nowoczesnego utworu „Riton x Nightcrawlers - Friday ft. Mufasa”, który uczestnicy zajęć mieli okazję zaprezentować na Dniu Dziecka oraz szkolnym „wieczorze andrzejkowym”.

Rok 2023

III EDYCJA PROGRAMU

Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości

W ramach realizacji III edycji Programu SPORT KLUBÓW, organizowanego pod hasłem „Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości” zajęcia odbywały się w II półroczu roku szkolnego 2022/2023 od początku kwietnia do końca czerwca 2023 roku dwa razy w tygodniu po 1 godzinie z grupą 15 uczestników z klas I-III.

Podczas tych zajęć, obok ćwiczeń gimnastycznych z przyborem, aerobicu, zabaw i ćwiczeń relaksacyjnych, uczniowie tworzyli male układy choreograficzne, m.in. do tańca integracyjnego „Swing w uliczce” oraz do utworu Cleo „Za krokiem krok”, który uczestnicy zaprezentują na początku następnego roku szkolnego.

Po wakacjach wracamy do zajęć!!!

Witamy po wakacjach!

Od nowego roku szkolnego 2023/2024 ruszyliśmy „z kopyta” z nowymi zadaniami.  Odeszli uczniowie z klasy IV, ale bez problemu na ich miejsce znalazło się kilka nowych uczennic z klasy I i II. Zajęcia odbywały się od początku września do końca listopada 2023 roku jako kontynuacja III edycji Programu SPORT KLUBÓW. Oczywiście poza doskonaleniem dotychczasowych ćwiczeń i układów choreograficznych, nie brakło pomysłów na nowe zabawy.

Zgodnie z obietnicą uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności taneczne na uroczystym apelu z okazji Światowego Dnia Oszczędzania (31 X 2023) oraz na balu karnawałowym (27 I 2024) w opracowanych układach choreograficznych.

Oto kilka fotek z zajęć i występów: