Prezentacja kandydata na Patrona Szkoły

Od początku roku szkolnego 2022/2023 społeczność naszej szkoły podjęła działania zmierzające do nadania placówce imienia. Kluczowym zadaniem stało się wyszukanie i przedstawienie kandydatów do tej zaszczytnej funkcji. Nasze działania zaczęliśmy od wpisania zadania do Planu Wychowawczego Szkoły i przyjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały o przystąpieniu do realizacji projektu. W wyniku kolejnych działań spośród niewielu propozycji kandydatów Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna wyłonili jednego kandydata - św. Jana Pawła II.

Dnia 24 października 2022 r. na apelu szkolnym odbyła się prezentacja postaci Jana Pawła II - kandydata na patrona naszej szkoły. Prezentacja multimedialna została zaprezentowana przez p. Natalię Kacprzak, opracowana przy współpracy pozostałych członków zespołu koordynującego: p. Dyrektor szkoły – Jadwigi Murawieckiej, p. Hanny Szczesiak, p. Elżbiety Kucia i p. Joanny Motyki.

Nasza szkoła choćby w niewielkiej części, chciałaby przyłączyć się do dzieła przemian, które proponował Jan Paweł II, który dzięki ciężkiej pracy, stał się duchowym i moralnym przywódcą ludzkości, który swą skromnością, prostotą i mądrością wzbudzał szacunek innych, a głoszone przez Niego wartości rozumiane były wszędzie.

Wybór Jana Pawła II na patrona naszej szkoły pozwoli na realizację wielu zadań wychowawczych oraz będzie pomocą w kształtowaniu u uczniów postawy szacunku dla swojej szkoły i promowania jej pozytywnego wizerunku, pozwoli lepiej zrozumieć młodym ludziom wartości, którymi się kierował. Niech odtąd Jego słowa staną się naszym wspólnym mottem:

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali".

Prezentacja PowerPoint o Janie Pawle II