Wydarzenia i uroczystości w przedszkolu

Światowy Dzień Czekolady

Dzień Czekolady w przedszkolu to jedno ze słodszych dni w roku. Dla małych dzieci to niesamowita frajda. Celebrowanie dnia czekolady 12 kwietnia może być okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. Przedszkolaki z młodszych grup prezentowały swoje czekolady, degustowały różne smaki. Poznały historię czekolady, wspólnie przygotowywały czekoladowe cudeńka wykorzystując różne owoce. Panie kucharki pomogły zrobić płynną czekoladę, która każdemu bardzo smakowała. Należy jednak pamiętać, żeby spożywać czekoladę z umiarem. Dzieci zapamiętały tą informację. Czekolada wpływa na nastrój, więc każdy dziś był w świetnym humorze. To był bardzo czekoladowy dzień!