IV Międzygminny Turniej Szachowy "Szach-Mat" Kłodawa 2024 Wiosenny Turniej o Puchar Wójta Gminy Chodów Powiatowy Turniej Piłki Nożnej - Koło 2024 IV Międzyszkolny Turniej Warcabowo - Szachowy, Pniewo 2024 Szkolny Turniej Szachowy 2024 Szkolny Turniej Tenisa Stołowego 2023 Mistrzostwa Powiatu w Futsalu w ramach Igrzysk Dzieci SZS Wielkopolska 2023 Szkolny Turniej Warcabowy klas IV-VIII 2023 Szkolny Turniej Warcabowy klas I-III Dzień Sportu 2023 Powiatowy Turniej Piłki Nożnej na Orliku Koło 2023 Szkolny Turniej Bilardowy 2023 Szkolny Turniej Szachowy 2023 Powiatowe Mistrzostwa w Futsalu - Koło 2022 Szkolny Turniej Tenisa Stołowego listopad 2022 Szkolny Turniej Warcabowy klas I-IV i V-VIII 2022 Szkolny Turniej Tenisa Stołowego kwiecień 2022 Szkolny Turniej Piłki Nożnej 2022 Powiatowe Mistrzostwa w Futsalu - Koło 2021 Turniej warcabowy 2021

Sport szkolny

IV Międzygminny Turniej Szachowy "Szach-Mat" Kłodawa 2024

10 maja 2024 r. po raz pierwszy braliśmy udział w turnieju szachowym, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie.To już IV edycja tego turnieju, którego celem jest popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży.
Młodzi szachiści mieli okazję rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria - klasy I-IV

II kategoria - klasy V-VIII

W zmaganiach wzięło udział 29 uczniów z siedmiu szkół podstawowych.Turniej rozegrany został w konkurencji indywidualnej w oparciu o przepisy gry dla szachów szybkich. Wszyscy zawodnicy grali w systemie szwajcarskim, na dystansie 7 rund z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika. Do poszczególnych rund pary zostały kojarzone komputerowo. O kolejności miejsc decydowała suma zdobytych punktów.

Naszą szkołę w kategorii młodszej reprezentowali uczniowie klasy II- Nataniel Lorentowicz i Filip Szadkowski. Nataniel wygrał 4 pojedynki zdobywając 4 punkty podobnie, jak innych 5 zawodników. Niestety krzywa Buchholza okazała się niekorzystna dla Nataniela i zdobył ostatecznie 8 miejsce. Filip zdobył miejsce 12.

W kategorii klas V-VIII szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII- Franciszek Osmól i Jakub Grzelak. Obaj chłopcy stanęli na podium. Na miejscu pierwszym Jakub, a Franek na miejscu trzecim.

Najlepszym zawodnikom wręczono puchary Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy.