• " Bezpieczne zachowania"

Spotkanie z przedstawicielami Komendy Policji w Kole

• "Śladami Św. Jana Pawła II - wycieczka do Lichenia"

• 15 października 2023

• „PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA”

SKO OGŁASZA SZKOLNE KONKURSY

• Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie - Zakładka do książki

• Sprzątanie świata 2023

• .

12.09.2023 - Czytamy w naszej szkole "Nad Niemnem" !

• KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Chodowie informuje, że listy dzieci w poszczególnych oddziałach przedszkolnych umieszczone są przy wejściu do szkoły od strony przedszkolnej.

Rodzice, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną w roku szkolnym 2023/2024 informację o wyprawce przedszkolnej otrzymają w dzień rozpoczęcia zajęć tj. 04.09.2023 r. od wychowawców poszczególnych grup.

Materiały edukacyjne są również zamówione przez wychowawców.

Jadwiga Murawiecka

• Obiady - wzory do pobrania

W zakładce Dla Rodziców dostępne są dokumenty do pobrania dot. obiadów - Deklaracja zgłoszenia dziecka na obiady oraz Wniosek o zwrot nadpłaty.

• WAKACJE 2023

• Uczestnicy półkolonii na spotkaniu z OSP Chodów

• Uroczystość nadania imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Chodowie - 26 maja 2023 roku

26 maja 2023 r. miał miejsce ostatni etap związany z nadaniem imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Chodowie. Tego dnia zaproszeni goście, przedstawiciele: organu prowadzącego szkołę, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, wojewódzkiej administracji rządowej, dyrektorzy placówek oświatowych, burmistrzowie, pracownicy samorządowi sąsiednich gmin, księża dekanatu, przedstawiciele służb mundurowych policji i straży, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie spotkali się, aby wspólnie świętować historyczny dla szkoły moment.

Uroczystość zainaugurowano mszą świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę w Kościele Parafialnym pw. św. Mikołaja w Dzierzbicach, podczas której biskup poświęcił sztandar szkoły. Odświętnej rangi wydarzeniu nadała obecność pocztów sztandarowych: Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. Św. Faustyny w Pniewie i Szkoły Podstawowej Nr1 im. Św. Jana Pawła II w Kłodawie.
    W liturgii czynnie uczestniczyli także nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły.

Oficjalna część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej w Chodowie. Po wprowadzeniu sztandaru przez poczet rodziców, odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu dostojnych gości, Wójt Gminy Chodów p. Marek Kowalewski dokonał Aktu Nadania Szkole Podstawowej w Chodowie imienia Świętego Jana Pawła II, odczytując stosowną uchwałę. Kolejnym ważnym elementem ceremonii była podniosła i wzruszająca chwila przekazania na ręce p. dyrektor Jadwigi Murawieckiej Aktu  Nadania Sztandaru, która z wielkim szacunkiem i pieczołowitością  przejęła sztandar, aby następnie przekazać go uczniom.

Po zaprezentowaniu sztandaru zgromadzonym i omówieniu jego elementów, nastąpiło uroczyste ślubowanie przedstawicieli uczniów, którzy zobowiązali się dbać o honor i dobre imię szkoły, kształcić cechy, które posiadał nasz Patron, a w szczególności umiłowanie drugiego człowieka i nauki oraz w każdej sytuacji zachowywać się w sposób godny  młodego Polaka.

Kolejnym punktem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej nadanie imienia. Słowa  wygrawerowane obok wizerunku Patrona: ,,Musicie od siebie wymagać”  niosą z sobą nakaz zmieniania świata, spełniania się w różnych dziedzinach ludzkiego życia, ucieczki przed bylejakością. W części oficjalnej nie zabrakło  wielu ciepłych słów, podziękowań, życzeń i gratulacji  gości skierowanych do pani dyrektor. Odczytano także list Ministra  Edukacji i Nauki P. Przemysława Czarnka. Wspólnym mianownikiem wszystkich wypowiedzi było podkreślenie uniwersalności przesłań Papieża, głoszonych prawd przełamujących  bariery  dzielące kultury i epoki, których  współczesność  dotkliwie potrzebuje.

Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie i absolwenci zaprezentowali program dedykowany pamięci Św. Jan Pawła II, pełen refleksji i wspomnień, w którym obok tradycyjnych pieśni religijnych i oazowych pojawiła się także poezja śpiewana. Pantomimy zespołowe nawiązywały do wskazań Patrona: jak żyć, jak czuć, jak myśleć. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w powierzone im role, a emocje i wzruszenie które udzieliły się widzom, upamiętnili wpisami do kroniki szkolnej.

Uroczystość  nadania imienia  i sztandaru Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Chodowie była dla całej społeczności niezwykłym wydarzeniem – jednym z najdonośniejszych w jej historii.Odtąd poczet sztandarowy będzie z dumą prezentował ten symbol podczas uroczystości w szkole i poza nią.

• Konkursy przedmiotowe i sportowe -rozdanie dyplomów

• KOMUNIKAT

Dyrektor szkoły informuje, że w dniach od 03.07.2023 r. do  21.07.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Chodowie organizuje się w formie stacjonarnej półkolonie dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

Rodzice, którzy deklarują uczestnictwo dziecka w półkolonii proszeni są o wypełnienie karty kwalifikacyjnej oraz zapoznanie się z regulaminem półkolonii w dniach 12.06.2023 r. - do 19.06.2023 r. i złożenie dokumentacji najpóźniej do 19.06.2023 r. do godz. 12.00 (Dokumenty dostępne w sekretariacie oraz  w linkach poniżej).

Jadwiga Murawiecka

• Konkurs ortograficzny

• Konkurs czytania ze zrozumieniem dla kl.II-III, kl.IV-VI