PROGRAM DZIAŁAŃ SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CHODOWIE Konkursy SKO / Okładka i banknot - kwiecień 2024 Światowy Dzień Oszczędzania / 31 X 2023 SKO konkurs międzyklasowy "Doskonała klasa" Konkursy SKO / październik 2023 Konkursy SKO / kwiecień 2023 Konkursy SKO / październik 2022 Warto oszczędzać w SKO / Konkurs dla kl.IV - VIII / kwiecień 2022 Różne konkursy SKO / wyniki / kwiecień 2022 Eko - Zabawka SKO / Konkurs dla klas I - III / kwiecień 2022 Kraina Oszczędzania i Pioseneczki SKO / październik 2021 Przywrócić naszą Ziemię - wyniki konkursów SKO Test wiedzy ekonomicznej / kwiecień 2021 Bankomat SKO i Karta płatnicza SKO / październik 2020 Serwetka SKO i Tropiciele Fortuny - gra / październik 2019 Moja Moneta i Banknot Stulecia / październik 2018 Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej dla kl.II - III / kwiecień 2018 Zadania z Oszczędzania / kwiecień 2018 Jestem EKO z SKO i Śmieciostworek / kwiecień 2018 Jesień z SKO, Skarbonka SKO, Okładka Kroniki SKO / październik 2017

Światowy Dzień Oszczędzania / 31 X 2023

31 października 2023 roku cała społeczność szkolna zebrała się na apelu przygotowanym przez opiekuna SKO – Hannę Szczesiak z okazji Światowego Dnia Oszczędzania.

Program uroczystości zapoczątkowała scenka pt. „Chodowskie wiadomości” w wykonaniu uczniów z klasy VII  - Justyny N. i Filipa Sz. Zaprezentowana przez nich scenka dla młodszych koleżanek i kolegów dostarczyła sporą dawkę wiedzy na temat założeń i zalet programu edukacji finansowej w Polsce, który ma zachęcać do oszczędzania już od najmłodszych lat. Uczniowie dowiedzieli się również, skąd wziął się pomysł prowadzenia w szkołach Szkolnych Kas Oszczędności i jaką odgrywają one rolę.

Następnie wszyscy obejrzeli krótki film edukacyjny pt. „Oszczędzanie”, który miał na celu przekonać dzieci do zmiany swoich nawyków oszczędzania, a mianowicie do regularnego odkładania niewielkich kwot do skarbonek lub lokowania ich w banku poprzez Szkolna Kasę Oszczędności.

Kolejnym dość znaczącym punktem programu był Międzyklasowy Konkurs Recytatorski SKO zorganizowany pod hasłem „Warto oszczędzać”. Treść wierszy – to takie „małe co nieco” z ekonomii. Przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali utwory z wykorzystaniem gadżetów lub własnoręcznie przygotowanych rekwizytów.  Popisy aktorskie oceniała komisja w składzie: p. Elżbieta Kucia, p. Elżbieta Jaranowska oraz p. Ola Krzemińska. Występy bardzo się podobały. Braw nie brakowało!

W przerwie obrad komisji swoimi umiejętnościami tanecznymi popisywali się członkowie zajęć relaksacyjno – tanecznych, prowadzonych w ramach Sport Klubów. Zaprezentowali się oni w układzie choreograficznym do piosenki „Za krokiem krok” z repertuaru Cleo.

W końcowej części apelu nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników szkolnego  konkursu plastycznego „Odznaka MISTRZ SKO”, przeprowadzonego w klasach I - III w związku z hasłem „Październik – miesiącem oszczędzania”. Oczywiście wszyscy laureaci i wyróżnieni, zarówno jednego, jak i drugiego konkursu, otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności oraz współdziałający z nią – Bank Spółdzielczy w Kłodawie. Wyniki w/w konkursów są zamieszczone na stronie szkoły w zakładce SKO.

Podsumowując, opiekunka SKO podziękowała za udział w konkursach oraz zachęcała wszystkich uczniów do systematycznego oszczędzania, a także do udziału w akcjach i kolejnych konkursach organizowanych w ramach działalności Szkolnej Kasy Oszczędności.

Program uroczystości zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki pt. „SKO to jest to”, która od kilku lat stała się szkolnym hymnem SKO.

„Złotówka do złotówki

Do grosika grosz