Wydarzenia i uroczystości w przedszkolu

Wielkanocne poszukiwania

Przedszkolaki poznają tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Już dawno przygotowały wielkanocny kącik, w którym umieściły mnóstwo świątecznych symboli. Na parapetach pojawiły się świąteczno - wiosenne ogródki. Wspaniale prezentuje się gęsty owies z kurkami i jajeczkami. Rzeżucha przypomina się wszystkim swoim wyjątkowym zapachem. Dzieci potrafią przygotować koszyczek wielkanocny. Pomysłowo ozdabiają jajka tworząc wyjątkowe pisanki- kraszanki. Baranki, kurczaczki i zajączki pięknie prezentują się na wielkanocnej wystawce. Najmłodsza grupa aktywnie pracowała podczas wielkanocnych warsztatów- lekcja otwarta. Maluchy nie tylko eksperymentowały, ale także wraz z rodzicami podejmowały różne działania. Dziś do przyszkolnego ogrodu zawitało słońce, a psotny zajączek ukrył kolorowe jajka. Przedszkolaki ruszyły na poszukiwania i bardzo sprawnie pozbierały ukryte smakołyki. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu i smak czekoladowych jajek był uzupełnieniem tego miłego dnia.