– święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.
Co roku organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.
Kochani bądźcie rozważni w sieci.
Joanna Motyka
Pedagog szkolny
Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. w klasach I – VIII szkoły podstawowej zajęcia będą prowadzone w formie zdalnej
W tym czasie oddziały przedszkolne w szkole podstawowej pracują w formie stacjonarnej.
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach od 03.01 do 05.01.2022 r. – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny.
Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym
Pandemia COVID-19 pokazała nam wszystkim wiele problemów, jednym z nich okazała się nauka zdalna na terenach popegeerowskich. Deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu zdecydowanie wpłynęły na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Projekt „Granty PPGR” stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń.
Gmina Chodów planuje przystąpić do programu grantowego pn. „Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym”.
Dofinansowanie będzie można otrzymać na:
· sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu);
· ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
· usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.
Ostatecznymi beneficjentami projektu są:
Wnioskodawcą będzie Gmina Chodów, zaś Rodzice/opiekunowie prawni oraz osoby pełnoletnie zobowiązane są do przedłożenia następujących dokumentów :
· oświadczenia, które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez Gminę Chodów,
· zgody na przetwarzanie danych,
· informacji o sprzęcie i usługach.
Oświadczenie złożone przez rodziców/opiekunów prawnych oraz osoby pełnoletnie zostanie zweryfikowane w zakresie jego poprawności. W szczególności, czy składający oświadczenie jest uprawniony do ubiegania się o wsparcie tj.
W celu poprawnej weryfikacji należy dołączyć dokument potwierdzający fakt zatrudnienia w danym PPGR.
Szczegółowe informację dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr
Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29 października 2021r. w godzinach pracy Urzędu Gminy w Chodowie w pokoju nr 5 (datą złożenia jest data wpływu do Urzędu).
PLIKI DO POBRANIA