Konkurs recytatorski " Czerwieńcie, zieleńcie się słowa..."

Konkurs recytatorski „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa...”

26 marca br. odbył się  etap szkolny konkursu recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”.Celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych uczniów oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. W konkursie wzięło udział 6 uczniów, którzy zaprezentowali utwory literackie bardzo różniące się od siebie zarówno tematyką, jak i długością tekstu. Uczniowie zaprezentowali indywidualne interpretacje.

Jury w składzie: p.Elżbieta Jaranowska i p.Katarzyna Stankiewicz  wysłuchało wszystkich recytacji  biorąc pod uwagę elementy tj.: dykcja, wymowa, interpretacja tekstu, modulacja głosem, ogólny wyraz artystyczny, opanowanie pamięciowe utworu. Biorąc pod uwagę kryteria oceny recytacji  komisja zdecydowała,  iż nie zostanie przyznane I miejsce.

Wyniki przedstawiają się następująco:

II miejsce - Katarzyna Wojtera kl.V

III miejsce -  Filip Głowacz kl.IV